PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=500453}
5,4 403
oceny
5,4 10 1 403
Bon Appetit
powrót do forum filmu Bon Appetit

Tak to prawda, to nie jest komedia romantyczna, choć muszę przyznać, że po obejrzeniu 10 minut filmu stwierdzałem O NIEEEEEE, tylko nie to i pomyliłem się, film bardziej głebszy i bardzo europejski, ech, nie potrafimy fantazjować.......i cieszyć się choć przez chwilę, bo ciagle myślimy, że zaraz to się skonczy i wrócimy do rzeczywistości, której tu dużo. Ma słabsze momenty, czasmai troszke naciągane, ale polecam, warto za dobrą muzykę The radio dept. i sigur ros etc. i realizm, bo taka historia może zdarzyć się też w życiu. Czekam aż w końcu ktoś też to obejrzy i będziemy mogli podyskutować.

lightyears84

Widziałam ten film przed paroma dniami na festiwalu filmowym w Zwierzyńcu i ...cóż, sama nie wiem dlaczego, ale już pierwsza scena wybiła mnie z rytmu - ten "przydymiony" widok na panoramę Zurychu przemówił do mnie z całą mocą. Pod powiekami zagościły łzy. A potem, hmmm, jest tam trochę słabszych momentów (np. za taką końcówkę mogłabym zabić, bo psuje niestety całość), ale ogólnie historia opowiedziana została sprawnie, w niewymuszony, ciepły sposób. Można tylko polecić.

P.S. A tak w ogóle to udało Ci się może znaleźć gdzieś ścieżkę dźwiękową? Albo wiesz, co tam leciało? Bo w Zwierzyńcu napisy końcowe były raczej kiepskiej jakości...

evinne

Hej. Sciezki dzwiekowej nie szukalem, bo dwie piosenki które bardzo lubei lecialy w tym filmie a mianowicie the radio dept. - strange things will happen i sigur ros - Hoppipolla :) film ogladalem na kompie wiec dalo sie odczytacco lecialo. Pozdrawiam i ciesze sie ze tez Ci sie podobalo.

lightyears84

O właśnie o tę piosenkę "Strange things..." mi chodziło, serdecznie dziękuję. A tak jeszcze zapytam, bo mnie to trochę nurtuje - dlaczego Twoim zdaniem ten film nie jest przeznaczony dla fanów komedii romantycznych? W końcu kanwa jest miejscami dość typowa, mimo wszystko...:).

evinne

dnie ma happy endu i właśnie dlatego, jasne są tam momenty romantyczne, ale chyba za mało. Nie ma za co zawsze byłem fanem tej piosenki. :)

lightyears84

W recenzji w Zwierzyńcu też napisano, że film nie ma happy endu.... i wtedy odniosłam wrażenie, że coś przeoczyłam. Bo jeśli fakt, że:
1. Dziewczyna pisze książkę
2. Chłopak otwiera restaurację
3. Ona do niego przyjeżdża po jakimś czasie z córeczką plus ostatni kadr filmu
nie wskazują na happy end, to ja już nic z tego nie rozumiem:)).
A wydawało mi się, że jestem uważnym widzem....

ocenił(a) film na 7
evinne

Uważam podobnie. Film z happy endem. Podanym nie wprost, nie jednoznacznym, jak cała fabuła filmu. Z domieszką niepewności, czy na prawdę tak się wydarzy, czy to tylko kolejny kaprys chwili, ale jednak.. z happy endem.

lightyears84

mógłbyś mi powiedzieć gdzie znalazłeś ten film ? Nie mogę go znaleźć nigdzie w sieci niesttey

ocenił(a) film na 6
magdazofia

http://www.iplex.pl/filmy/bon-appetit%2C6725 Tu można obejrzeć :)

lightyears84

a w jakim języku ten film jest wyświetlany? (przynajmniej w polskich kinach?)

xxxkitty

w jezyku oryginalnym czyli w tym filmie mowiono po angielsku, niemiecku, hiszpańsku, euskera i włosku. Pozdrawiam

lightyears84

dziękuję :) trailery były po niemiecku i miałam nadzieję że w większości będzie to głównie film niemieckojęzyczny

Wpis został zablokowany z uwagi na jego niezgodność z regulaminem

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones